понеділок, 6 квітня 2020 р.

6 клас математика, заняття 7

Тема: Розв'язування задач за допомогою рівнянь.

Мета: сформувати вміння розв'язувати задачі за допомогою рівнянь, зокрема задачі на співвідношення між величинами.

Любі 6-класники!
Канікули в умовах карантину закінчилися. 
Перед нами знову життєвий виклик. 

Карантин продовжений до 24 квітня включно. І ніхто не знає напевно як буде надалі. 

Віримо в кращий перебіг подій. 
В те, що МИ УСІ, без виключень, вийдемо з цього довготривалого карантину здорові та розумніпсихічно витривалі
І все буде добре. 
ІНАКШЕ БУТИ НЕ МОЖЕ!

Тому не гаймо часу, продовжуємо навчання дистанційно.

Ті з вас, хто бачив карантин як час для відпочинку та розваг, вже, напевно, зрозуміли, що насправді це час для випробувань
Тому, як Вітя Пєрєстукін, головний герой мультфільму, будемо дистанційно виховувати кожен свій характер, розвивати свою волю, зневажати небезпеку та долати труднощі у навчанні! Згодні?

Ну, що ж, почнемо! Успіхів!


1. З'ясуємо спочатку:

- Які задачі зручно розв'язувати за допомогою рівнянь?
За допомогою рівнянь доцільно розв'язувати задачі, в яких невідому величину зручно позначити якою-небудь буквою, зазвичай це х.

- Що означає розв'язати задачу за допомогою рівняння?
Щоб розв'язати задачу за допомогою рівняння треба (це один із варіантів покрокового алгоритму):
- уважно прочитати умову задачі,
записати короткий запис задачі,
- позначити через х невідому величину, 
- за умовою задачі виразити інші величини через х,
- скласти рівняння та розв'язати його,
- дати відповідь на запитання задачі.

2. Розв'яжемо задачу і покроково розберемо її розв'язання. Запишіть в зошит, будь ласка, розв'язання цієї задачі.

Задача. Порція шоколадного морозива коштує вдвічі дорожче, ніж порція фруктового морозива. Скільки коштує кожне морозиво, якщо разом дві порції коштують 12 грн?

Розв'язання:
Запишемо короткий запис до задачі.
Поставимо собі запитання: яку величину зручно позначити через х?
Мабуть, меншу, тобто запишемо

х грн - це вартість 1 порції фруктового морозива, 
так як шоколадне морозиво вдвічі дорожче, то
2х грн - це вартість 1 порції шоколадного морозива,
(х + 2х) грн - стільки заплатили за дві порції морозива, а за умовою задачі - це 12 грн.

Складемо і розв'яжемо рівняння 
х + 2х = 12
3х = 12
х = 12 : 3
х = 4 (грн) - коштує 1 порція фруктового морозива,
2 * 4 = 8 (грн) - коштує 1 порція шоколадного морозива.
Відповідь: 4 грн, 8 грн.

3. Короткий запис до задачі можна виконувати по різному.
Пропоную переглянути відео.
В ньому вчителька пояснює розв'язання двох типів задач, які розв'язуються за допомогою рівнянь - це задача на співвідношення між величинами та задача на зміну величини.
Прошу записати у зошит пояснення і розібратися у ньому.



4. Домашнє завдання: розв'язати задачу № 1173, виконати короткий запис до неї,  скласти та розв'язати рівняння, записати відповідь.

Надіслати звіт на електронну скриньку вчителя irinazabiyaka68@ukr.net .

Далі буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар